Aż 98 proc. wyborców PiS deklaruje udział w wyborach samorządowych – wynika z badania na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. To pokazuje, jak bardzo elektorat partii rządzącej jest dziś zdeterminowany. Pełna mobilizacja – na to właśnie liczy prezes Jarosław Kaczyński.

 

Gdyby deklarowana dziś przez wyborców chęć wzięcia udziału w wyborach samorządowych przełożyła się na frekwencję w jesiennej elekcji, byłaby ona rekordowo wysoka. I wyniosła aż 64 proc.

Najbardziej zdeterminowani, by oddać głos w wyborach samorządowych, są wyborcy PiS – aż 98 proc. deklaruje pójście do urn wyborczych. Dla Jarosława Kaczyńskiego to bardzo dobra wiadomość – prezes PiS liczy na pełną mobilizację. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów.

Blok GWP (10sie18)

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 10-13 sierpnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1067). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl