Religia w szkole ma się odbywać przed lekcjami lub po nich – tego w nowym roku szkolnym chce warszawski ratusz. Na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków, co sądzą o takim rozwiązaniu.

 

Od nowego roku szkolnego Warszawa chce powiedzieć „stop” przymusowym okienkom. Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska zapowiedziała, że „Warszawa zwróci się do dyrektorów szkół, aby tworząc plany tygodniowych zajęć, zwracali uwagę na umieszczanie zajęć nieobowiązkowych [a takimi są lekcje religii – red.] ‚po’ lub ‚przed’ zajęciami obowiązkowymi”.

Blok GWP (15lut19)

W badaniu na panelu Ariadna Wirtualna Polska zapytała, co Polacy sądzą o decyzji władz Warszawy. 57 proc. ankietowanych decyzję ocenia pozytywnie (31 proc. w sposób zdecydowanie pozytywny). Przeciw temu rozwiązaniu jest 20 proc. badanych. Według badanych pomysł władz Warszawy powinien zostać zastosowany we wszystkich szkołach w kraju. Tak uznało 58 proc. ankietowanych. Przeciwnych jest 25 proc. uczestników badania.

 

Cały artykuł >>>


Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 15-18 lutego 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1090). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.