Sprawa oskarżeń o pedofilię kierowanych pod adresem ks. Henryka Jankowskiego nie została w pełni wyjaśniona. Tak uważa 57 proc. uczestników badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Rzekoma pedofilia ks. Henryka Jankowskiego została przypomniana w reportażu „Dużego Formatu” na początku grudnia 2018 roku. Pogłoski o przestępstwach, których miał dopuszczać się duchowny pojawiały się w Gdańsku już w wcześniej. Koszmar, którego doświadczy

Z przeprowadzonego badani wynika, że o oskarżeniach pod adresem ks. Jankowskiego i dewastacji jego pomnika słyszało aż 82 proc. uczestników badania, które dla Wirtualnej Polski przeprowadzono na panelu Ariadna. Ponad połowa ankietowanych (57 proc.) jest przekonana, że sprawa oskarżeń pod adresem księdza nie została w pełni wyjaśniona. Tak sądzi 68 proc. wyborców PiS i 55 proc. wyborców PO.

Blok GWP (22lut19)

 

Cały artykuł >>>


Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 22-26 lutego 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1076). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.