Andrzej Duda, Donald Tusk, Robert Biedroń – to oni znajdują się na podium w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. To również im najbardziej ufamy. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

 

Jako zwycięzcę pierwszej tury uczestnicy sondażu wskazali Andrzeja Dudę (34 proc.). Daleko za nim – z wynikiem 21 proc. – znalazł się Donald Tusk. Trzecie miejsce zajął Robert Biedroń (14 proc.). Pozostali politycy nie przekroczyliby 10 proc.

Blok GWP (17sie18)

To również urzędujący prezydent cieszy się obecnie największym zaufaniem spośród polityków, których nazwiska znalazły się w zestawieniu. Na Andrzeja Dudę wskazało 13 proc. ankietowanych. Drugi jest Tusk – 10 proc., a trzeci Biedroń – 9 proc. W tym przypadku wielu, bo aż 46 proc. uczestników sondażu, zadeklarowało, że nie ufa żadnemu z wymienionych.

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 17-21 sierpnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1049). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl