45 proc. badanych chce głosować w wyborach parlamentarnych na PiS i partie koalicyjne – wynika z badania na panelu Ariadna dla WP. Na Koalicję Obywatelską głos zamierza oddać 27 proc. ankietowanych. W Sejmie znalazłyby się cztery partie.

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. na Prawo i Sprawiedliwość, wspierane przez Solidarną Polskę i Porozumienie, głosowałoby 45 proc. respondentów. Wynik po raz kolejny daje partii Jarosława Kaczyńskiego samodzielne rządy.

Kolacja Obywatelska, w skład której wchodzi PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni, może liczyć na 27 proc. poparcia. Na blok lewicowy głos zamierza oddać 10 proc. ankietowanych. Porozumienie obejmuje SLD, Wiosnę Roberta Biedronia, Razem, Unię Pracy i RSS. W Sejmie znalazłaby się również Koalicja Polska PSL i Kukiz’15 z poparciem na poziomie 6 proc.

Cały artykuł >>>

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1036 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 16 – 20 sierpnia 2019 roku.