Rząd nie powinien spełnić żądań ZNP dotyczących podwyżek dla nauczycieli – wynika z badania na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. Polacy są również przeciwni strajkowi w czasie egzaminów.

 

Okazuje się, że nawet jeśli dojdzie do strajku, wcale nie musi się on przełożyć na spadek poparcia dla PiS. Blisko połowa (45 proc.) uczestników badania na panelu Ariadna jest przeciwna strajkowi. Strajkowi bardziej niechętni są również wyborcy PiS – 62 proc. z nich strajku nie popiera.

Wyniki GWP (29mar19)

 

49 proc. ankietowanych nie popiera również żądania nauczycieli z ZNP o 1000 zł podwyżki. Jeszcze lepiej (z punktu widzenia PiS) wygląda to w przypadku ich wyborców – 61 proc. opowiada się przeciwko podwyżkom. Dzieje się tak, mimo że Polacy uważają, że nauczyciele zarabiają za mało (tak wynikało z poprzedniego badania dla WP).

Wyniki GWP (29mar19)2

 

Cały artykuł >>>


Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 29 marca – 2 kwietnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1074). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.