Czy Donald Tusk po zakończeniu drugiej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej wróci do krajowej polityki? To pytanie nurtuje nie tylko polityków PO, ale również PiS. Zdaniem respondentów, w sondażu przeprowadzonym na panelu Ariadna na zlecenie WP, rządzący obawiają się jego powrotu.

 

Polacy uważają, że Prawo i Sprawiedliwość obawia się Tuska. Aż 58 proc. respondentów twierdzi, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego boi się powrotu byłego premiera do polskiej polityki. Przeciwny pogląd wyraża 13 proc. respondentów, natomiast 29 proc. nie ma zdania na ten temat. O lęku PiS przekonani są szczególnie wyborcy PO.

WP_niepelnosprawni

Wydaje się, że argumenty opozycji docierają do Polaków – 47 proc. z nich uważa, że Zjednoczona Prawica angażuje prokuraturę do „szukania haków” na byłego premiera. Tylko 13 proc. respondentów wierzy, że tak nie jest. Zwraca uwagę fakt, że nawet wyborcy PiS dostrzegają nadużycia partii rządzącej – 33 proc. jej sympatyków wyraża opinię, że ugrupowanie wykorzystuje śledczych do walki z Tuskiem.

 

ssdfdf

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 20-24 kwietnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1060). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl