Małżonka, którego prezydenta najlepiej wywiązywała się z obowiązków Pierwszej Damy? Wirtualna Polska zapytała o to Polaków w sondażu na panelu Ariadna.

Dzieli je pochodzenie i wykształcenie. Różną wagę przywiązywały do kreacji i stylu. Jeszcze bardziej różniło je zaangażowanie w sprawy publiczne. Która z Pierwszych Dam była najlepsza? Ceniąca sobie zacisze domowe Danuta Wałęsa? A może stawiająca na przebojowość Jolanta Kwaśniewska? Czy jednak przypadkiem nie przeważyła rozwaga i pogoda ducha prezentowane przez Marię Kaczyńską? Jak ocenione zostały wreszcie Anna Komorowska i Agata Kornhauser-Duda.

Respondenci badania uznali, że to Jolanta Kwaśniewska była najlepszą Pierwszą Damą. Czyli remis w rodzinie – najlepszym prezydentem został uznany kilka tygodni temu Aleksander Kwaśniewski.

Zrzut ekranu 2018-09-06 o 13.15.04

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 10-13 sierpnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1073). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl

fot.georgewbush-whitehouse.archives.gov/Polish State Visit, July 17-18, 2002