PiS, czy nawet szerzej – Zjednoczona Prawica – stanie przed koniecznością wyboru następcy Jarosława Kaczyńskiego. Na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków, kto według nich, po prezesie PiS oczywiście, jest najpotężniejszym politykiem.

W badania na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków: „Kto w Twojej ocenie obok Jarosława Kaczyńskiego jest najważniejszym i najbardziej wpływowym politykiem Zjednoczonej Prawicy?”.

Blok GWP (7wrz18)

Fakt, że najwięcej wskazań uzyskał Mateusz Morawiecki, nie jest zaskoczeniem. To premier jest w ostatnich miesiącach twarzą PiS – ogłasza najważniejsze decyzje i kierunki, w których będzie podążał obóz rządzący. Morawiecki to jednak w PiS nadal „ciało obce”. Zaskakuje słabość notowań Joachima Brudzińskiego, który jest najbliżej prezesa, i który jest wymieniany jako mocny kandydat na objęcie schedy po nim.

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 3-10 września 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1079). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI