Polakom nie podoba się domalowanie tęczowej aureoli na ksero obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Tak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

 

O akcji Elżbiety Podleśnej słyszało 69 proc. uczestników badania (79 proc. wyborców PiS i 92 proc. wyborów Platformy Obywatelskiej). Ponad połowa ankietowanych – 51 proc. – ma negatywny stosunek do przerobienia obrazu. W ocenie widać wyraźną różnicę pomiędzy wyborcami PiS i PO. Pierwsi z nich działalność Podleśnej oceniają negatywnie aż w 75 proc., podczas gdy drudzy w zaledwie 26 proc.

53 proc.uczestników badania uważa, że doszło do profanacji (74 proc. wyborców PiS i 36 proc. wyborców PO). 46 proc. ankietowanych uznało, że tęczowa aureola obraziła ich uczucia religijne. I ponownie widać zdecydowaną różnicę w odpowiedziach wyborców PiS i PO – 74:35 proc

 

Wyniki GWP (10maj19)

 

Cały artykuł >>>


Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna w dniach 10-13 maja 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1053). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.