Anna_Miotk
dr Anna Miotk
Dyrektor ds. komunikacji PBI
blogerka (annamiotk.pl)

.

.

[5.XI.2014]

Październikowy raport Sotrender podsumowuje najbardziej aktywne profile polityczne na Twitterze i najlepsze wpisy. Z zestawienia wynika, że najbardziej angażującym profilem był profil Radosława Sikorskiego, zapewne w wyniku jego kontrowersyjnej wypowiedzi o rozmowach z Władimirem Putinem. Tweetem października został zaś wpis Sławomira Nowaka, który, nawiązując do popularnego internetowego mema,przypomniał o… zmianie czasu.

Największe wzrosty liczby obserwujących zanotował Jerzy Buzek – wynika to z faktu, że polityk w ostatnim czasie często wypowiadał się o objęciu przez Donalda Tuska stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. Sporo aktywności polityka wiązało się w październiku także ze szczytem klimatycznym odbywającym się w Brukseli w dniach 23-24 października. Drugim politykiem był Ryszard Kalisz, który rekomendował w mediach kandydatów ze swojej partii. Trzecim – Wojciech Olejniczak. Spekulowano o nim jako o potencjalnym kandydacie SLD w nadchodzących wyborach prezydenckich. Widać też wzrost liczby obserwujących w profilu Kancelarii Premiera, zapewne wynikający z zainteresowania internautów aktywnością nowej pani premier.

twitter_trends_Politycy i partie_liczba_fanow

Najbardziej angażującymi profilami w październiku na Twitterze były profile Sławomira Nowaka – polityk wzbudził kontrowersje swoją decyzją o nieskładaniu mandatu poselskiego (choć wcześniej zapowiadał co innego). Z drugiej strony, najczęściej cytowanym wpisem był autoironiczny wpis dotyczący zmiany czasu. Drugim najbardziej angażującym profilem był profil Radosława Sikorskiego, który w październiku zasłynął wypowiedzią na temat propozycji podziału Ukrainy, rzekomo złożonej mu przez Wladimira Putina. Trzecim najbardziej angażującym profilem był profil Adama Hofmana, rzecznika PiS, który w październiku nie stronił od wypowiedzi na najbardziej kontrowersyjne tematy.twitter_trends_Politycy i partie_angazujace

Zupełnie nie dziwi, że najczęściej wspominane profile to profile Kancelarii Premiera oraz głównej partii opozycyjnej, Prawa i Sprawiedliwości. Dużą aktywnością wykazywali się też liderzy innych partii – Leszek Miller i Janusz Palikot oraz tradycyjnie Radosław Sikorski.

twitter_trends_Politycy i partie_najczesciej_wspomniane

Największą aktywność można było zaobserwowac na profilach partii politycznych – trwa kampania do samorządów. Poza tym, że promują się pojedynczy kandydaci, działania marketingu politycznego w tym czasie prowadzą również ich partie.

twitter_trends_Politycy i partie_aktywność

Na miano najlepszego tweeta października zasłużył wpis Sławomira Nowaka, który nawiązał do krążącego po sieci mema ze swoim wizerunkiem z zegarkiem na ręku i przypominającym o zmianie czasu. Gdyby Nowak nie użył słowa „troll”, świadczyłoby to o dużym poczuciu humoru i dystansie wobec siebie samego. A tak – reakcje były różne… W czołówce znalazły się też komentarze polityków po wygranym meczu z reprezentacją Niemiec, a także tweet ambasadora USA w Polsce, Stephena D. Mulla, wspominający ks. Jerzego Popiełuszkę.

twitter_trends_201410-76

Więcej informacji  >>>

..

Zobacz inne artykuły >>>

.

Skomentuj...