Okazuje się, że działania Andrzeja Dudy odbierane są wyjątkowo pozytywnie. Opinia o jego prezydenturze jest bowiem coraz lepsza – tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

 

Po sierpniowych wetach coraz więcej osób ocenia pozytywnie prezydenta. Notowania Andrzeja Dudy wzrosły aż o 10 proc. od końca maja tego roku.Obecnie aż 49 proc. badanych dobrze oceniło go w roli prezydenta. 30 proc. zaznaczyło odpowiedź „negatywnie”. 21 proc. nie ma zdania na ten temat.

W porównaniu do badania sprzed zawetowania ustaw o KRS i Sadzie Najwyższym pozytywna ocena prezydenta wzrosła o 10 punktów procentowych i obecnie co drugi dorosły Polak  (49%) pozytywnie ocenia Andrzeja Dudę w roli głowy państwa. Oznacza to, że Polacy bardzo docenili jego postawę w sporze politycznym związanym z reformą polskiego sądownictwa – komentuje dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

GWP_reforma

Cały artykuł >>>

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 22 – 25 września 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1047). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI