Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że co drugi Polak słyszący o sprawie Małgorzaty Gersdorf negatywnie ocenia działania PiS.

 

Połowa osób, które znają sprawę, negatywnie ocenia odwołanie Małgorzaty Gersdorf z funkcji pierwszej prezes Sądu Najwyższego, w tym 31 proc. zdecydowanie negatywnie.

Przeciwnego zdania jest 32 proc. badanych, w tym 12 proc. zdecydowanie pozytywnie wypowiada się o odwołaniu pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Zdania na ten temat nie ma 18 proc. ankietowanych.

Ocena zależy od sympatii politycznych. Wśród wyborców PO odwołanie Małgorzaty Gersdorf źle ocenia 73 proc badanych. Natomiast negatywnie ocenia to 18 proc. sympatyków PiS, a 55 proc. pozytywnie.

Blok GWP (6lip18)V

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 6-10 lipca 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1061). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl