[10.04.2015]

Czołówka największych profili na Twitterze pozostaje w kolejnym miesiącu bez zmian: Radosław Sikorski, Janusz Palikot i Jerzy Buzek. Największe przyrosty fanów, rzędu 8-9 proc., zanotowały w marcu profile Jerzego Buzka, Ryszarda Kalisza, Mariusza Kamińskiego oraz marszałka Sikorskiego.

W marcu kampania prezydencka wkroczyła w kolejny, intensywny etap. Kandydaci byli oczywiście aktywni już wcześniej, kumulując kapitał w mediach społecznościowych. Bardzo dobrym przykładem jest tutaj Andrzej Duda. Jego Twitterowe i Facebookowe profile były zaangażowane dużo wcześniej, budując rozpoznawalność kandydata PiS. Obecnie Andrzej Duda jest właścicielem jednych z najbardziej aktywnych profili na Twitterze i Facebooku. Pod względem internetowej aktywności Duda jest niekwestionowanym liderem.

Profil najpoważniejszego kontrkandydata dla urzędującego prezydenta jest też najczęściej wzmiankowanym profilem na Twitterze. Drugi w kolejności był Jarosław Gowin, trzecia – Magdalena Ogórek. Czwarte miejsce należało do ambasadora Stephena D. Mull’a. Natomiast Prezydenta RP, oficjalny profil prowadzony przez sztab Bronisława Komorowskiego uplasował się pod tym względem na miejscu piątym.

sotrender_twitter_marzec2015

Najpopularniejszym Tweetem był post Jarosława Gowina, odnoszący się krytycznie do marcowego wydania tygodnia Newsweek, uderzającego w kandydata PiS. Dużą popularnością cieszył się też wpis marszałka Sikorskiego, który punktował insynuacje Kremla o szkoleniu ukraińskich nacjonalistów w naszym kraju. Wyrazy poparcia na Twietterze otrzymał także PBK za podpisanie ustawy o ratyfikacji konwencji antyprzemocowej.

Komentarz: Aleksander Wysocki, Tajniki Polityki.

.

Więcej informacji >>>

Zobacz inne artykuły >>>

.

Skomentuj...