Robert_Stalmach
dr Robert Stalmach
Prezes Zarządu NewsPoint
(www.newspoint.pl)

 

[17.04.2015]

Newspoint zbadał liczbę materiałów pojawiających się w Internecie na temat liderów największych partii politycznych i okazało się, że w pierwszej połowie kwietnia najwięcej pisano o Ewie Kopacz. Pomimo tego, że o Platformie Obywatelskiej pojawiło się aż o 34% mniej wpisów niż w analogicznym okresie poprzedzającym badanie, a dodatkowo aż 44,1% stanowiły wzmianki o charakterze negatywnym (wzrost o 5,4 pkt%) to liczba publikacji pozytywnych dotyczących pani Premier wzrosła o 3,1 pkt%.

 

Wiceliderem rankingu został Janusz Korwin-Mikke, odnotowując 20% spadek liczby komentarzy na swój temat, podobnie jak w przypadku Ewy Kopacz, wydźwięk korzystnych materiałów nt. lidera KORWiN wzrósł o 3,1 pkt%. Natomiast sama partia zanotowała aż 32% spadek publikacji, odsetek wypowiedzi nacechowanych w porównaniu do innych partii jest nieznaczny i wynosi: 12,8% – wpisy pozytywne, 14,7% – negatywne.

newspoint_artykul_politycy_kwiecien

 

Na ostatnim stopniu podium znalazł się Jarosław Kaczyński z wynikiem 3617 publikacji, z czego aż 43,1% stanowią wpisy negatywne, jednocześnie liczba pozytywnych wzmianek wzrosła o 3,2 pkt%. Na początku kwietnia Prawo i Sprawiedliwość było najczęściej wzmiankowaną w Internecie partią. Może to mieć związek z obchodami rocznicy katastrofy smoleńskiej, PiS zanotował również największy odsetek wpisów negatywnych (44,1%), nieznacznie wyprzedzając pod tym względem PO (43,3%).

newspoint_artykul_partie_kwiecien

 

Największym przegranym tej edycji rankingu został Janusz Palikot; o polityku napisano zaledwie 1344 razy (spadek o 57%). W Internecie maleje również popularność liderów pozostałych ugrupowań: Janusza Piechocińskiego (spadek o 52%), Leszka Millera (spadek o 33%) oraz Michała Marusika (spadek o 56%).

Zobacz inne artykuły >>>

Skomentuj...