[10.04.2015]

Czołówka największych fanpejdży politycznych od trzech miesięcy pozostaje prawie niezmieniona: Janusz Korwin−Mikke, Kongres Nowej Prawicy i Ruch Narodowy, w dalszej kolejności – Bronisław Komorowski i KORWIN, profil tej partii zanotował największy przyrost fanów (12 proc.). Duże wzrosty w dalszym ciągu utrzymują Robert Biedroń (8 proc.) oraz Prawo i Sprawiedliwość (6 proc.). Natomiast istotny odpływ fanów notują Twój Ruch (-4 proc.) i Kongres Nowej Prawicy (-3 proc.)

Strony w kategorii Polityka i Partie częściej zyskiwały fanów niż ich traciły. Liczba sympatyków w marcu spadła tylko w przypadku sześciu z piętnastu monitorowanych profili. Najwięcej nowych polubień zyskał Andrzeja Dudy – w ubiegłym miesiącu polubiło go ponad 20 tys. użytkowników. Wśród kandydatów na prezydenta prym wiedzie konto Janusza Korwin-Mikkego. Wzrost popularności notuje też Przemysław Wipler, inny działacz partii KORWiN. Formacja obu polityków pnie się w górę w rankingu największych politycznych stron i zbliża się skalą popularności do oficjalnej strony Bronisława Komorowskiego.

 sotrender_facebook_marzec2015

W marcu największe odsetki zaangażowanych fanów zanotowały strony Przemysława Wiplera (121 proc.), Roberta Biedronia (131 proc.) i Konrada Berkowicza (126 proc.) oraz fanpejdż Magdaleny Ogórek (106 proc.). Do najbardziej aktywnych (najwyższe wartości wskaźnika Relative Interactivity, wskazującego udział różnych aktywności) zaliczyli się w marcu Andrzej Duda, Przemysław Wipler i Konrad Berkowicz z KNP. Wygląda na to, że w swojej aktywności wyborczej ci politycy postawili na facebook, jako na jedno z głównych narzędzi komunikacji z wyborcami.

Komentarz: Aleksander Wysocki, Tajniki Polityki.

 

Więcej informacji >>>

Zobacz inne artykuły >>>

.

Skomentuj...