Niemal połowa Polaków (49 proc.) źle ocenia działania rządu Beaty Szydło w związku z nawałnicami, jakie przeszły przez Polskę. Tak wynika z sondażu Ariadny dla Wirtualnej Polski. Pozytywnie o rządzących wypowiada się 24 proc. badanych. Co druga osoba (56 proc.) uważa, że pomoc dla poszkodowanych jest niewystarczająca. 23 proc. ocenia ją dobrze.

 

Premier Beata Szydło odwiedzi dzisiaj tereny, które ucierpiały w wyniku nawałnic w rejonie Wielkopolski. Wcześniej przebywała na Pomorzu, gdzie poszkodowanych są tysiące osób. Wirtualna Polska zapytała Polaków, co sądzą o pomocy, jakiej udziela rząd ofiarom kataklizmu.

WP_burze1

 

Polacy pozytywnie oceniają pomoc służb ratunkowych. 53 proc. ankietowanych dobrze wyraża się o ich pracy na Pomorzu. Przeciwnego zdania był co czwarty badany (24 proc.). 23 proc. nie potrafiło tego ocenić. Podobne opinie wyrażają na temat wsparcia wojska. Pozytywnie pomoc armii ocenia47 proc. Polaków, 27 proc. negatywnie., a 26 proc. trudno powiedzieć.

WP_burze2

 

 


Zrzut ekranu 2017-08-24 o 10.37.49

 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 18 – 21 sierpnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1055). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI