Większość Polaków, choć negatywnie ocenia bezpieczeństwo militarne naszego kraju, osobiście czuje się bezpiecznie w Polsce – wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

 

Mimo tego, że zwiększamy wydatki na wojsko, aż 44 proc. ankietowanych negatywnie ocenia bezpieczeństwo militarne Polski. Wśród nich największą grupę stanowią sympatycy Nowoczesnej (82 proc.), dalej są zwolennicy PO i Kukiz’15 (odpowiednio 56 i 40 proc.).

WP_pilka

 

W badaniu zapytaliśmy także o Wojska Obrony Terytorialnej. 63 proc. badanych choćby ze słyszenia wiedziało o powstaniu formacji. 37 proc. nie posiadało takiej wiedzy. Wokół powołania WOT cały czas toczy się burzliwa dyskusja, jednak z naszego sondażu wynika, że większość respondentów pozytywnie ocenia powstanie formacji. Wśród nich najwięcej jest sympatyków partii rządzącej (82 proc.) i Kukiz’15 (44 proc.). Jedynie 23 proc. wyraziła się w tej kwestii negatywnie. Największą grupę wśród nich stanowią zwolennicy Nowoczesnej (71 proc.). Negatywnie powstanie WOT oceniają też w większości wyborcy PO (51 proc.).

 e

 


Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-09-21 o 16.03.34

 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 8 – 11 września 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1051). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI