Z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że ludzie Jarosława Kaczyńskiego nie tylko zrobili skok na kasę, ale i o standardy moralne lepiej dbają inne partie.

 

Badanie zostało przeprowadzone wkrótce po tym, gdy Jarosław Kaczyński ogłosił, że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. Zaskoczył tym nie tylko polityków swojej partii zasiadających licznie w spółkach skarbu państwa. Zaskoczeni musieli być również, a może przede wszystkim, wyborcy.

Okazuje się, że suweren, nie ma wątpliwości: „Ludzie zajmujący się polityką robią to głównie dla pieniędzy”. Tak uważa 83 proc. ankietowanych. Jedynie 5 proc. nie zgadza się z taka opinią.

W związku z tym, odpowiedź na kolejne pytanie, o to czy zgadzasz się lub nie, z tym że „PiS zrobiło ‚skok na kasę’ w spółkach skarbu państwa” nie jest już zaskoczeniem. Właśnie w ten sposób działania rządzących polityków postrzega 56 proc. ankietowanych. W tym przypadku duża jest jednak grupa tych, którzy nie potrafią odpowiedzieć na pytania – 30 proc. Jedynie 14 proc. jest zdania, że do „skoku” nie doszło.

Blok GWP (13lip18)

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 13-16 lipca 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1042). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl