Połowa Polaków pozytywnie ocenia nowe przepisy, przeciwnego zdania jest 36 proc. Co ciekawe, co piąty wyborca PiS odczuł w swoim życiu utrudnienia po wejściu w życie ograniczenia handlu w niedziele. Tak wynika z badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

 

50 proc. pozytywnie ocenia nowe przepisy (w tym 26 proc. zdecydowanie pozytywnie). W porównaniu z poprzednim badaniem, o 1 pkt. proc. wzrosła liczba Polaków mających pozytywne opinie na ten temat. Negatywne zdanie ma 36 proc. badanych (o 3 pkt. proc. mniej niż poprzednio), w tym 17 proc. zdecydowanie negatywne. 17 proc. ankietowanych nie miało jednoznacznej opinii na ten temat.

Nie wszyscy wyborcy PiS ograniczenie w handlu oceniają pozytywnie. 18 proc. ankietowanych stwierdziło, że źle ocenia wprowadzone przepisy, a 76 proc. pozytywnie. Najbardziej w tej kwestii podzieleni są wyborcy Kukiz’15, bo 51 proc. ocenia ograniczenie źle, a 45 proc. dobrze. Więcej przeciwników, niż zwolenników, nowych rozwiązań jest wśród zwolenników PO (56 proc. do 32 proc.) i Nowoczesnej (62 proc. do 33 proc.).

Detektor_GWP_niedziela2

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 16-19 marca 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1063). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl