Już za miesiąc w życie wejdzie tzw. ustawa dezubekizacyjna. Pomimo licznych kontrowersji, obóz PiS mocno jej broni. A co o tym wszystkim sądzą Polacy?

 

W sondażu przeprowadzonym w dniach 25-28 sierpnia za pomocą panelu Ariadna wypowiedziało się 1071 dorosłych Polaków. 43 procent badanych stwierdziło, że popiera ustawę dezubekizacyjną. Przeciwnego zdania jest 30 proc. respondentów. Aż 27 proc. badanych nie ma zdania na temat ustawy dezubekizacyjnej. To znak, że nie jest to temat ekscytujący całe społeczeństwo.

WP_edu

 

Najwięcej zwolenników ustawa dezubekizacyjna ma wśród wyborców PiS. Popiera ją 72 proc. z nich, a przeciw jest tylko 13 proc. W elektoracie Kukiz ’15 zwolennicy ustawy stanowią 40 proc., a przeciwnicy 52 proc. Co ciekawe, lepiej od wyborców Pawła Kukiza ustawę oceniają ci, którzy głosują na Platformę Obywatelską. Tam ustawę popiera 43 proc. badanych, a negatywnie ocenia 49 proc. z nich. W elektoracie Nowoczesnej jest najmniejszy odsetek zwolenników ustawy – zaledwie 11 proc. Przeciwnego zdania jest 49 proc. wyborców partii Ryszarda Petru.

 


 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 25 – 28 sierpnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1071). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI