Ustawa dekoncentrująca media w Polsce ma być już gotowa. Z wcześniejszych zapowiedzi wynika, że posłowie powinni zająć się nią jeszcze w tym roku. Jednak większość Polaków nie popiera pomysłu repolonizacji mediów.

 

W sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna tylko 23 proc. badanych przyznało, że jest za takim rozwiązaniem. Przeciwnych jest 41 proc., a 36 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania. Co ciekawe, z planami PiS-u nie zgadzają się też wyborcy tej partii. 22 proc. z nich nie popiera repolonizacji mediów. Za jest 54 proc. zwolenników partii rządzącej.

GWP_reformad

Wyborcy innych ugrupowań politycznych są zdecydowanie przeciwni takim rozwiązaniom. Repolonizacji sprzeciwia się 97 proc. wyborców Nowoczesnej i 66 proc. PO. Ale wśród zwolenników tych dwóch partii politycznych są też osoby popierające pomysł PiS-u. 2 proc. zwolenników Nowoczesnej i 8 proc. sympatyków PO zgadza się z tym, że media powinny być zrepolonizowane. Na takim samy stanowisku stoją wyborcy Kukiz’15 – 71 proc. z nich jest przeciwna repolonizacji.

 


Cały artykuł >>>

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 22 – 25 września 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1047). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI