Coraz więcej Polaków interesuje się miesięcznicami smoleńskimi. Wzrasta także liczba pozytywnie je oceniających – to wyniki najnowszego sondażu Wirtualnej Polski. Ankietowani są jednak podzieleni w kwestii prób ich blokowania.

 

Dziesiątego dnia każdego miesiąca w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu odbywają się miesięcznice smoleńskie w założeniu upamiętniające ofiary katastrofy, w której zginęło 96 osób z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

Budzą one coraz większe emocje i zainteresowanie wśród Polaków. Jak wynika z naszego sondażu, słyszało o nich już 82 proc. badanych. To aż o 8 pkt proc. więcej niż w badaniu z końca marca 2017 roku. Większość Polaków (62 proc.) jest im przeciwna, ale wzrasta pozytywne nastawienie do nich. Popiera je co piąty badany. W porównaniu z poprzednim sondażem to wzrost o 8 pkt proc.

WP_smolensk

 


Zrzut ekranu 2017-07-14 o 14.44.40

Badanie przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 10 – 13 lipca 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1137). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.