Według sondażu dla WP, przeprowadzonego na ogólnopolskim panelu Ariadna, to Patryk Jaki ma większe szanse na objęcie fotela prezydenta Warszawy niż Rafał Trzaskowski. Co ciekawe, według respondentów lepszym prezydentem byłby jednak Trzaskowski.

 

28 proc. ankietowanych uważa, że Patryk Jaki z PiS. Zdecydowanie mniej osób stawia na Trzaskowskiego. Jedynie 19 proc. badanych jest zdania, że może wygrać kandydat PO. Aż 53 proc. nie ma zdania na ten temat.

 

Zrzut ekranu 2017-11-09 o 15.22.24

Główną osią sporu będzie reprywatyzacja, ze wszystkich sił nagłaśniana przez PiS i kontrolowane przez partię media, a Patryk Jaki jako komisarz weryfikacyjny jest w tej roli oceniany bardzo pozytywnie.  Tak uważa 31 proc. ankietowanych. 22 proc. badanych ocenia jego rolę negatywnie.  Największy odsetek osób, które wyrażają się pochlebnie o Jakim to oczywiście sympatycy PiS – 76 proc. Już dużo mniej osób, podzielających tę opinie jest wśród zwolenników pozostałych partii (30 proc. w Kukiz’15, 20 proc. w PO i 14 proc. w Nowoczesnej).

 

GWP_warszawa

Cały artykuł >>>

 

Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 3-7 listopada 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1050). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI