Robert_Stalmach
dr Robert Stalmach
Prezes Zarządu NewsPoint
(www.newspoint.pl)

.

[10.06.2015]

W okresie 26.05.2015 – 08.06.2015 w internecie najczęściej wzmiankowanym liderem partii politycznej była Ewa Kopacz. Pani premier po raz kolejny zdecydowanie zwyciężyła w rankingu – liczba publikacji na jej temat w porównaniu z poprzednio analizowanym okresem wzrosła o 56%.

Dużo pisało się również o Platformie Obywatelskiej, na temat której pojawiło się aż o 69% więcej materiałów. Nieznacznie zmienił się wydźwięk komentarzy – w przypadku Kopacz liczba negatywnych wzmianek wzrosła o 2,1 pkt%. PO w dalszym ciągu ma największy odsetek niekorzystnych komentarzy (42,1% wszystkich publikacji).

Drugie miejsce na podium wśród liderów partii politycznych przypadło ponownie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Na jego temat pojawiło się aż o 85% więcej materiałów niż w poprzednim badaniu. Korzystnie dla lidera Prawa i Sprawiedliwości zmienił się wydźwięk wpisów – liczba pozytywnych komentarzy wzrosła o 3,7 pkt%, jednak w dalszym ciągu Kaczyński ma największy odsetek negatywnych publikacji (40,9% wszystkich wzmianek). Nie zmienił się za to wydźwięk komentarzy na temat Prawa i Sprawiedliwości. O PiS nadal pisze się w internecie najwięcej.

newspoint_czerwiec_liderzy_i_partie popr

Trzecie miejsce przypada Januszowi Korwin – Mikkemu, który odnotował znaczący spadek liczby komentarzy na swój temat (o 83%). Mimo tego lidera partii KORWiN można uznać za największego wygranego rankingu ocen – nie dość, że liczba negatywnych wzmianek na jego temat zmalała o 3,9 pkt%, to te o charakterze pozytywnym wzrosły aż o 24,3 pkt%! Sama partia Korwina – Mikke odnotowała także znaczące zmiany w sentymencie wypowiedzi – nacechowane pozytywnie wzrosły o 6,5 pkt%, a negatywnie wzrosły o 12,1 pkt%.

Zobacz inne artykuły >>>

.

Skomentuj...