Wydawać by się mogło, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie będzie furtką dla Patryka Jakiego. Poparcie jego kandydatury na prezydenta Warszawy mogłoby wzrosnąć dzięki demaskowaniu afery w stolicy. Jednak wyniki badania przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna wskazują, że na tę chwilę brak zdecydowanego faworyta w walce o prezydencki fotel. Największym poparciem w naszym badaniu cieszy się bowiem… Ryszard Kalisz.

Lewicowy polityk może liczyć na 10 proc. głosów poparcia. Obecna prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zdobyłaby 8 proc. głosów. Patryk Jaki, który stoi na czele komisji weryfikacyjnej, może cieszyć się 7 proc. poparcia. Dalej Barbara Nowacka i Piotr Guział z 5 proc. poparcia. Co drugi z badanych nie wskazał żadnego z kandydatów.

 

WP_HGW

 


Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 23 – 26 czerwca 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1062). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania