43 proc. ankietowanych negatywnie ocenia Beatę Szydło w roli premiera polskiego rządu, 36 proc. pozytywnie – tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Opinia ta nie zmienia się od pięciu miesięcy. Inaczej natomiast sytuacja wygląda jeśli chodzi o ocenę poszczególnych ministrów. Tu nastąpiły wyraźne zmiany. Okazuje się, że już nie Antoni Macierewicz zbiera najgorsze noty.

GWP_reforma

 

Do tej pory chyba we wszystkich sondażach najgorsze oceny zbierał minister Antoni Macierewicz. Tu nastąpiła zmiana. Na pytanie, jak ogólnie oceniasz ministrów w rządzie Beaty Szydło, najgorsze noty zebrał Jan Szyszko. 67 proc. oceniło jego pracę negatywnie. Protesty w Puszczy Białowieskiej z pewnością mają duże znaczenie w ocenie ministra. Przy nazwisku Macierewicza odpowiedź „negatywnie” zaznaczyło 58 proc. badanych.

Pierwsi dwaj ministrowie to ewidentne PR-owe kule u nogi Beaty Szydło – komentuje dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

 

GWP_reforma2

 


Cały artykuł >>>

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 22 – 25 września 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1047). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI