Robert_Stalmach
dr Robert Stalmach
Prezes Zarządu NewsPoint
(www.newspoint.pl)

 

[28.04.2015]

Na podstawie badania przeprowadzonego przez Newspoint w dniach 14.04 – 27.04 zauważalny jest znaczący wzrost liczby publikacji dotyczących kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta, prawdopodobnie związane jest to z faktem, że wybory prezydenckie są coraz bliżej – już 10 maja.

W dalszym ciągu najwięcej pisano o Bronisławie Komorowskim, w porównaniu z poprzednim badaniem liczba publikacji o urzędującym prezydencie wzrosła aż o 56%! Zmienił się za to wydźwięk komentarzy, liczba wzmianek o negatywnym charakterze zmalała o 5.9 pkt% i stanowi 21.5% wszystkich wypowiedzi.

Wiceliderem rankingu pozostał Andrzej Duda.  Wydźwięk wypowiedzi na temat kandydata Prawa i Sprawiedliwości nie uległ znaczącym zmianom (pozytywne 9,6%, negatywne 20,3%).

Największy wzrost liczby publikacji na swój temat odnotował Paweł Kukiz ( 83%!). Ponadto liczba negatywnych komentarzy na temat znanego muzyka wzrosła o 2,4 pkt%.

Liczba wzmianek na temat Janusza Palikota wzrosła o 78%, znacząco zmienił się także wydźwięk publikacji – liczba informacji o charakterze pozytywnym wzrosła o 10,7 pkt%, zaś o charakterze negatywnym zmalała o 10,5 pkt%.

newspoint kandydaci prezyden 14.04

Wzrost zainteresowania internautów  zanotowała również jedyna kobieta ubiegająca się o urząd prezydenta – Magdalena Ogórek.  Mimo tego, że informacje na jej temat o pozytywnym wydźwięku kształtują się na podobnym poziomie jak w poprzednio badanym okresie to zdecydowanie zmalała liczba negatywnych publikacji ( o 11,3 pkt%).

Największym przegranym nowego rankingu jest Janusz Korwin – Mikke. Choć liczba publikacji na jego temat wzrosła o 43% to zdecydowanie zmienił się wydźwięk wypowiedzi:  odsetek pozytywnych zmalał o 3,2 pkt% a negatywnych wzrósł o 6,7 pkt%.

Zobacz inne artykuły >>>

Skomentuj...