Jarosław Kaczyński jest osobą, która ma kluczowy wpływ na władzę w kraju. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

 

Mało któremu Polakowi umknęły wydarzenia związane z rekostrukcją rządu. Na pytanie, „czy znasz choćby ze słyszenia fakt, że niedawno doszło do zmian w polskim rządzie”, aż 89 proc. respondentów, odpowiedzialo, że tak. Tylko 11 proc. naszych rodaków nie słyszało o wymianie ministrów. Większość badanych (44 proc.) oceniła zmiany w rządzie pozytywnie. Odmiennego zdania jest 22 proc. Odpowiedź „trudno powiedzieć” wybrało aż 36 proc. Polaków.

j

Badanie zawierało także pytanie, czy większą władzę w Polsce ma Mateusz Morawiecki czy Jarosław Kaczyński. Zdecydowana większość ankietowanych uważa, że to prezs PiS rządzi. Mateusz Morawcki dostał zaledwie 10 proc. głosów. Natomiast 29 proc. naszych rodaków nie ma zdania na ten temat.

6

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 12-15 stycznia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1048). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl