Według respondentów sondażu dla Wirtualnej Polski politykiem, który najbardziej zyskuje na emisji serialu “Ucho Prezesa” jest Jarosław Kaczyński.

Postać prezesa w serialu jest znacznie bardziej sympatyczna niż w rzeczywistości – komentuje Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

 

28 proc. ankietowanych wskazało prezesa PiS jako polityka, który najbardziej zyskuje politycznie na “Uchu Prezesa”. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się Andrzej Duda i Donald Tusk, których wskazało odpowiednio 13 proc. i 5 proc. badanych.

Zrzut ekranu 2018-03-21 o 17.55.34

 

– Wyniki sondażu mnie nie zaskakują, bo postać prezesa w serialu jest znacznie bardziej sympatyczna niż w rzeczywistości – komentuje dla Wirtualnej Polski Borys Budka, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Warto wziąć pod uwagę fakt, że zagorzali zwolennicy Jarosława Kaczyńskiego zawsze ocenią wpływ serialu na jego wizerunek pozytywnie, choćby został pokazany jako największy cynik wśród polityków – dodaje polityk.

 

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 16-19 marca 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1063). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl