Ponad połowa Polaków mówi zdecydowane „nie” dla euro w naszym kraju – wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

 

60 proc. respondentów uważa, że przyjęcie przez Polskę euro będzie czymś złym (to o 2 proc. mniej niż w marcu 2016 roku). 21 proc. jest za przyjęciem waluty krajów unijnych. 19 proc. natomiast stwierdziło, że „trudno powiedzieć”. Najwięcej zwolenników wprowadzenia euro w Polsce jest wśród wyborców Nowoczesnej (52 proc.), najmniej wśród sympatyków PiS (tylko 15 proc.).

zX

Aż 70 proc. badanych uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na sytuację ich gospodarstw domowych. 12 proc. Polaków jest zdania, że wprowadzenie unijnej waluty nie będzie miało wpływu na ceny produktów i usług. Tylko 4 proc. respondentów ma nadzieję, że ceny pozostana bez zmian. A 14 proc. nie ma zdania na ten temat.

zX

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 6-9 stycznia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1069). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl