Zdecydowana większość Polaków uważa, że opublikowanie jawnego rejestru przestępców seksualnych w internecie to dobry pomysł – wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

 

Jak pokazuje najnowsze badanie, 41 proc. Polaków jeszcze nie słyszało o rejestrze. Natomiast 59 proc. respondentów zna, choćby ze slyszenia, sprawę uruchomienia polskiego rejestru. Dzięki nowej funkcji został ujawniony przestępca seksualny z województwa małopolskiego. Mieszkańcy miasta odkryli, że zatrudniony jest w domu kultury.

hg

Zapytaliśmy Polaków, jak oceniają uruchomienie polskiego Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym w Internecie, zawierającego zdjęcia, nazwiska, miejsca zamieszkania gwałcicieli i pedofilów. 70 proc. badanych popiera stworzenie nowego narzędzia. Tylko 13 proc. badanych negatywnie ocenia rejestr. 17 proc. natomiast nie ma zdania na ten temat.

GWP_euro_1_18g

 

Warto zaznaczyć, że rejestr zdobył popularność u sympatyków wszystkich partii. Najwięcej pozytywnych komentarzy ma wśród wyborców Kukiz’15 (88 proc.) i PiS (77 proc.).

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 6-9 stycznia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1069). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl