Żona prezydenta Agata Kornhauser-Duda nie wyraziła swojej opinii na temat nowelizacji ustawy o IPN. Polacy okazali się dla niej wyrozumiali. Więcej osób pozytywnie ocenia jej milczenie w tej sprawie – wynika z sondażu Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

 

Polacy są w tej sprawie jednak podzieleni. Z sondażu WP na panelu Ariadna wynika, że 34 proc. obywateli pozytywnie ocenia fakt, że Kornhauser-Duda nie wyraziła swojej opinii na temat nowelizacji ustawy o IPN. 18 proc. tej grupy wskazało odpowiedź: „raczej pozytywnie”, a 16 proc. – „zdecydowanie pozytywnie”.

Odmiennego zdania jest 23 proc. respondentów, z czego 15 proc. stanowią osoby zdecydowane, a 8 proc. badanych skłania się ku tej opinii. 43 proc. nie potrafiło zabrać stanowiska w sprawie.

Detektor_GWP_IO_6_2018

.


Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 09-12 lutego 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1066). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl