Zostajemy, czy wychodzimy? Wygląda na to, że rośnie odsetek Polaków, którzy chcą wyjść z Unii Europejskiej. Tak przynajmniej wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

 

Gdyby dziś w Polsce odbywało się referendum ws. naszego członkostwa w Unii Europejskiej, za pozostaniem w szeregach UE opowiada się 54% ankietowanych. To o 7 procent mniej niż w czerwcu ubiegłego roku. Opuścić Unię chce 27 procent badanych (tutaj odsetek niezadowolonych wzrasta o 7 procent). 19 procent zapytanych nie ma zdania w tej sprawie.

Prawie połowa sympatyków PiS – 49 procent – opowiedziałby się za pozostaniem w UE (spadek o 10 procent). Wyjść z Unii chce 36 procent ankietowanych. To o 11 procent więcej niż w czerwcu). Zdecydowanej większości wyborców PO odpowiada nasza obecność w tej organizacji. 97 procent zapytanych o to, jest za pozostaniem. Tylko 2 procent chce opuścić Unię Europejską.

GWP_EU

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2017-11-16 o 12.32.45

Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 17-20 listopada 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1060). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI