Polakom nie podoba się groźny pomysł posłów Kukiz’15, zakładający, że dostęp do broni mieliby mieć wszyscy, bez wymaganych dotychczas badań psychologicznych. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

 

Zaledwie 20 proc. Polaków chciałoby posiadać broń palną. Zdecydowana większość jest temu przeciwna. 15 proc. respondentów nie ma natomiast zdania na ten temat. Nawet w elektoracie Kukiz’15 tylko 21 proc. badanych chciałoby zasypiać z bronią pod poduszką.

GWP_konstytucja_listopad

 

Na pytanie, czy osobiście popierasz pomysł by ułatwić dostęp do broni palnej w Polsce, aż 69 proc. badanych odpowiedziało, że nie. Za liberalizacją przepisów opowiada się jedynie 18 proc. ankietowanych. 13 proc. nie ma w tej sprawie opinii. Najwięcej przeciwników ustawa ma wśród wyborców Nowoczesnej, aż 83 proc. Najmniej, 23 proc., wśród wyborców PiS-u.

GWP_konstytucja_listopad2

 


Cały artykuł >>>

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 29 września – 2 października 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1045). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI