Duda, Tusk, Biedroń – tak wygląda pierwsza trójka najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. To kolejne badanie, które potwierdza: to między nimi powinna rozegrać się walka o Pałac Prezydencki.

 

Na Andrzeja Dudę w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowałoby 27 proc. ankietowanych. Daje mu to niezmienne pierwsze miejsce w sondażu dla WP. Jeśli w wyborach wystartowałby Donald Tusk, zgromadziłby 21-procentowe poparcie. Tym samym znalazł się na drugim miejscu w naszym sondażu. Start przewodniczącego Rady Europejskiej nie jest potwierdzony, ale nie wydaje się to nieprawdopodobne.

Na trzecim miejscu znalazł się Robert Biedroń. Na obecnego prezydenta Słupska oddałoby głos 16 proc. respondentów.

gh

6 proc. ankietowanych stwierdziło, że zagłosowałoby na Pawła Kukiza. 3 proc. oddałoby swój głos na byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Co ciekawe uzyskałby on tyle samo głosów co prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W zestawieniu znaleźli się również Grzegorz Schetyna, Magdalena Ogórek i Katarzyna Lubnauer. Uzyskaliby po 2 proc. głosów.

Aż 13 proc. respondentów nie wybrało żadnego z proponowanych kandydatów.

 

Cały artykuł >>>

Zrzut ekranu 2018-04-18 o 15.07.43

Nota metodologiczna: Badanie przeprowadzone dla WP na panelu Ariadna w dniach 13-16 kwietnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1042). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Ariadna  to ogólnopolski panel badawczy audytowany przez Organizację Firm Badania Opinii Rynku (OFBOR). Więcej na www.panelariadna.pl